O nas

Razem dla przyszłości polskiego kolejnictwa

Kilka słów o nas

Jesteśmy polską jednostką specjalizującą się w działalności oraz wsparciu polskiego rynku kolejowego. Posiadamy status jednostki notyfikowanej przez Komisję Europejską nr NB 2738 w obszarze dyrektywy 2016/797, posiadamy również akredytacje Polskiego Centrum Akredytacji nr AC 201 oraz AK034.

INFRACERT TSI jest również oficjalnym przedstawicielem, jednej z najstarszych w Europie, szwedzkiej jednostki notyfikowanej VANAHEIM AB, posiadającej notyfikację Komisji Europejskiej nr NB 1807 działającej również w obszarze dyrektywy 2016/797.

Jako konsorcjum jednostek, posiadamy wieloletnie polskie i europejskie doświadczenie w zakresie: certyfikacji składników i podsystemów interoperacyjności, ocen bezpieczeństwa, w tym procesu zarządzania ryzykiem, oraz szerokorozumianej edukacji i wsparcia przedsiębiorców funkcjonujących na rynku kolejowym.

Nasz zespół

Posiadamy zespół najlepszych polskich i europejskich specjalistów, w tym stale współpracujemy z grupą kilkudziesięciu ekspertów praktyków, posiadających wieloletnie doświadczenie z zakresu funkcjonowania polskiego i europejskiego transportu kolejowego. Nasi pracownicy dysponują obszerną wiedzą zgromadzoną podczas wieloletniej pracy w sektorze kolejowym, administracji publicznej, instytutach naukowych oraz technicznym szkolnictwie wyższym.

Każdorazowo stawiamy na dobór odpowiednich kwalifikacji, dedykowanych do specyfiki prowadzonych zadań i projektów. Umożliwia to zarówno wdrożenie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, jak również gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.

Nasz zespół stanowi grupa niezależnych i bezstronnych ekspertów, w tym pracowników posiadających stopnie i tytuły naukowe, których wiedza i wszechstronne umiejętności dają gwarancję rzetelnego i profesjonalnego podejścia do prowadzonych działań.

Nieustannie stawiamy na rozwój zawodowy kadry pracowników oraz jednoczesny rozwój jednostki, m.in. poprzez aktywny udział w bieżących wydarzeniach naukowych w dziedzinie kolejnictwa oraz aktywną wymianę doświadczeń i wiedzy eksperckiej na szczeblu europejskim.

Bartłomiej Silczak

Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Zarządzający

Krzysztof Różanowski

Wiceprezes Zarządu
Dyrektor ds. Rozwoju i Techniki

Andrzej Maciejewski

Prokurent

Karolina Sługocka

Dyrektor departamentu Ceryfikacji

Tymoteusz Barański

Dyrektor departamentu Prawnego

Nasza misja

Nasza jednostka powstała z myślą o przyszłości polskiego transportu kolejowego. Działamy dla i na rzecz polskiego kolejnictwa, łączymy nasze wieloletnie doświadczenie i pasję, z chęcią wspierania rynku, mającego na celu osiągnięcie pełnej interoperacyjności systemu, w tym bezpieczeństwa, niezawodności i jakości świadczonych usług kolejowych. Stawiamy na innowacyjność działań, która daje możliwość budowania zarówno nowoczesnego, jak i przyjaznego systemu kolei w Polsce i całej Europie.

„Razem tworzymy przyszłość polskiego kolejnictwa – niezawodność, bezpieczeństwo i nowoczesność transportu kolejowego”.

Nasza wizja

„Łączymy doświadczenie z nowoczesnością. Rozumiemy jak ważną rolę w systemie transportowym odgrywa kolej, dlatego kompleksowo wspieramy rynek i naszych Klientów. Dzięki wspólnym wysiłkom polski transport kolejowy staje się nie tylko przyjazny i bezpieczny, ale przede wszystkim nowoczesny i pełen innowacyjnych rozwiązań. Wysoka jakość oraz zadowolenie i zaufanie naszych Klientów są dla Nas najwyższą wartością”.